Føtex
Urtekram
Håndcreme Soothing Lavender
75 ml
666,67 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Aqua, Butyrospermum Parkii Butter*, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Alcohol, Zea Mays Starch*, Pentylene Glycol, Olea Europaea Fruit Oil*, Glycerin**, Glyceryl Caprylate, Lysolecithin, Chamomilla Recutita Oil*, Eucalyptus Globulus Leaf/Twig Oil*, Lavandula Angustifolia Flower Extract*, Lavandula Angustifolia Oil*, Lavandula Hybrida Oil*, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil*, Salix Purpurea Bark Extract*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Magnolia Officinalis Bark Extract, Beta-Sitosterol, Hexapeptide-11, Sodium Hyaluronate, Zinc Ricinoleate, Glycine SOJA Oil, Squalene, Xanthan Gum, Tocopherol, Lactic Acid, Parfum, Alpha-Terpineol, Beta-Caryophyllene, Camphor, Coumarin, Geraniol, Geranyl Acetate, Lavandula Oil/Extract, Limonene, Linalool, Linalyl Acetate, Pinene, Terpinolene. (* = ingredient from organic farming, ** = made using organic ingredients). 27% organic of total. 64% organic of total minus water and minerals. 100% natural origin of total. COSMOS ORGANIC certified by Ecocert Greenlife according to COSMOS Standard.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Håndcreme Soothing Lavender · Bilka75 ml45,00 kr600,00 kr/liter
- Håndcreme Soothing Lavender · Føtex75 ml50,00 kr666,67 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- HÅNDCREME · REMA 1000100 ml9,75 kr97,50 kr/liter
- Håndcreme m. glycerin og E-vitamin · Bilka100 ml10,20 kr102,00 kr/liter
- Håndcreme m. glycerin og E-vitamin · Føtex100 ml10,73 kr107,30 kr/liter
- HÅNDCREME · REMA 1000100 ml14,95 kr149,50 kr/liter
- Håndcreme parfumefri · Bilka100 ml14,95 kr149,50 kr/liter
- Håndcreme parfumefri · Føtex100 ml16,44 kr164,40 kr/liter
- Fp Håndcreme · MENY100 ml16,95 kr169,50 kr/liter
- Håndcreme parfumefri · Føtex75 ml18,00 kr240,00 kr/liter
- Neutral Håndcreme · Spar75 ml18,00 kr240,00 kr/liter
- SOS Repair håndcreme m. glycerin · Bilka80 ml18,25 kr228,13 kr/liter
- SOS Repair håndcreme m. glycerin · Føtex80 ml18,25 kr228,13 kr/liter
- Violet Dreams hånd- og neglecreme · Bilka100 ml20,00 kr200,00 kr/liter
- High Absorbent håndcreme m. sheasmør · Bilka75 ml22,00 kr293,33 kr/liter
- Gb Håndcreme · MENY75 ml24,95 kr332,67 kr/liter
- Gb Håndcreme 75 Ml · Min Købmand75 ml24,95 kr332,67 kr/liter
- Gb Håndcreme 75 Ml · Spar75 ml24,95 kr332,67 kr/liter
- Moisturise håndcreme m. B5 provitamin og E-vitamin · Bilka100 ml25,25 kr252,50 kr/liter
- Healthy Hands & Stronger Nails Hånd- og neglecreme m. keratin · Bilka200 ml27,50 kr137,50 kr/liter
- Healthy Hands & Stronger Nails Hånd- og neglecreme m. keratin · Føtex200 ml27,50 kr137,50 kr/liter
- Håndcreme, Neutral · Wolt Market75 ml28,00 kr373,33 kr/liter
- Håndcreme parfumefri · Bilka75 ml28,52 kr380,27 kr/liter
- High Absorbent håndcreme m. sheasmør · Føtex75 ml29,95 kr399,33 kr/liter
- Vaseline Hand&nail Lotion · MENY200 ml29,95 kr149,75 kr/liter
- Håndcreme · Nemlig0.075 l29,95 kr399,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Håndcreme Soothing Lavender hos Føtex koster 50.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Håndcreme Soothing Lavender hos Føtex er 45.98 kr og varierer fra 39.00 kr til 50.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Håndcreme Soothing Lavender hos Føtex i 509 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Håndcreme Soothing Lavender været markeret som tilbud 18 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Håndcreme Soothing Lavender har været på tilbud hos Føtex i marts, juni, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 90 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.