Føtex
Salling
Laksestykke
600 g
Tilbuddet udløber torsdag
148,33 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi228 kcalFedt18 gSukker0 gProtein16 g
| Energi | 946 kJ / 228 kcal |
|---|---|
| Fedt | 18 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,2 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 71,7%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 28,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Stykke af LAKS (Salmo Salar) med skind, uden ben. Opdrættet i: Se tiltryk på forsiden.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Laksestykke · Føtex600 g89,00 kr148,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Laksestykke · Netto300 g54,95 kr183,17 kr/kg
- Laksefilet m. skind øko. · Nemlig225 g81,95 kr364,22 kr/kg
- Laksestykke · Netto600 g85,00 kr141,67 kr/kg
- Laks m. skind 600 g, Glyngøre · Wolt Market600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · Kvickly600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laksestykke m. skind · Nemlig600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · SuperBrugsen600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laks øko · Føtex300 g99,95 kr333,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Laksestykke hos Føtex koster typisk 109.95 kr, men er lige nu på tilbud til 89.00 kr, hvilket giver en besparelse på 19%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Laksestykke hos Føtex er 98.77 kr og varierer fra 85.00 kr til 134.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Laksestykke hos Føtex i 516 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Laksestykke været markeret som tilbud 198 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 54% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Laksestykke har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Laksestykke er ofte på tilbud (54% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.