Netto
Velsmag
Laksestykke
300 g
183,17 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi228 kcalFedt18 gSukker0 gProtein16 g
| Energi | 946 kJ / 228 kcal |
|---|---|
| Fedt | 18 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,2 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 71,7%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 28,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Stykke af LAKS (Salmo Salar) med skind, uden ben.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Laksestykke · Netto300 g54,95 kr183,17 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- HANSEATIC DELIFOOD Hel lakseside · Lidl500 g69,00 kr138,00 kr/kg
- Hel lakseside · Lidl500 g69,00 kr138,00 kr/kg
- Laksefilet m. skind øko. · Nemlig225 g81,95 kr364,22 kr/kg
- Laksestykke · Føtex600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- Laks m. skind 600 g, Glyngøre · Wolt Market600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · Kvickly600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laksestykke m. skind · Nemlig600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · SuperBrugsen600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laks øko · Føtex300 g99,95 kr333,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Laksestykke hos Netto koster 54.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Laksestykke hos Netto er 71.05 kr og varierer fra 54.95 kr til 84.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Laksestykke hos Netto i 506 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Laksestykke været markeret som tilbud 55 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Laksestykke har været på tilbud hos Netto i januar, marts, maj, juni, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 49 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.