
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi224 kcalFedt18 gSukker0 gProtein16 g
| Energi | 938 kJ / 224 kcal |
|---|---|
| Fedt | 18 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,2 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 71,7%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 28,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Økologisk LAKSEFILET (Salmo salar) med skind. Varen kan være optøet.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Laksefilet m. skind øko. · Nemlig225 g81,95 kr364,22 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Laksestykke · Netto300 g54,95 kr183,17 kr/kg
- HANSEATIC DELIFOOD Hel lakseside · Lidl500 g69,00 kr138,00 kr/kg
- Hel lakseside · Lidl500 g69,00 kr138,00 kr/kg
- Laksestykke · Føtex600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- Laks m. skind 600 g, Glyngøre · Wolt Market600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · Kvickly600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laksestykke m. skind · Nemlig600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · SuperBrugsen600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laks øko · Føtex300 g99,95 kr333,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Laksefilet m. skind øko. hos Nemlig koster 81.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Laksefilet m. skind øko. hos Nemlig er 83.48 kr og varierer fra 59.00 kr til 90.10 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Laksefilet m. skind øko. hos Nemlig i 447 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Laksefilet m. skind øko. været markeret som tilbud 78 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Laksefilet m. skind øko. har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. Laksefilet m. skind øko. er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.