
Nemlig
Hvide Sande
Laksestykke m. skind
600 g
Tilbuddet udløber søndag
165,00 kr/kg
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
LAKS (Salmo salar). Opdrættet i Norge.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Laksestykke m. skind · Nemlig600 g99,00 kr165,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Laksestykke · Netto300 g54,95 kr183,17 kr/kg
- HANSEATIC DELIFOOD Hel lakseside · Lidl500 g69,00 kr138,00 kr/kg
- Hel lakseside · Lidl500 g69,00 kr138,00 kr/kg
- Laksefilet m. skind øko. · Nemlig225 g81,95 kr364,22 kr/kg
- Laksestykke · Føtex600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- Laks m. skind 600 g, Glyngøre · Wolt Market600 g89,00 kr148,33 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · Kvickly600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- GLYNGØRE LAKS MED SKIND 600G · SuperBrugsen600 g99,00 kr165,00 kr/kg
- Laks øko · Føtex300 g99,95 kr333,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Laksestykke m. skind hos Nemlig koster typisk 150.50 kr, men er lige nu på tilbud til 99.00 kr, hvilket giver en besparelse på 34%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Laksestykke m. skind hos Nemlig er 130.50 kr og varierer fra 95.00 kr til 150.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Laksestykke m. skind hos Nemlig i 449 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Laksestykke m. skind været markeret som tilbud 129 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 35% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Laksestykke m. skind har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 14 dage mellem hver tilbudsperiode. Laksestykke m. skind er ofte på tilbud (35% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.