Føtex
Leffe
Leffe Brune 0,0% alkoholfri
0.33 l
46,97 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi41 kcalFedt0 gSukker1,1 gProtein0,2 g
| Energi | 173 kJ / 41 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10,1 g |
| - heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 98,1%
- Protein
- 1,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Indeholder: vand, BYGMALT, majs, BYG, sukker, humle, humleekstrakt, naturlige aromaer.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LEFFE BRUNE 33 CL · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- LEFFE BRUNE 33 CL DS 0.0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- LEFFE BRUNE 33 CL DS 0.0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l15,50 kr46,97 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l15,50 kr46,97 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Leffe Brune 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
- Svaneke Dont Worry 0% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Dont Worry Brown 0,5% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Don't Worry Brown Ale alkoholfri øko · Bilka0.5 l24,95 kr49,90 kr/liter
- Don't Worry Brown Ale øko. · Nemlig0.5 l26,25 kr52,50 kr/liter
- Svaneke Dont Wor 0,5% Øk · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Leffe Brune 0,0% alkoholfri hos Føtex koster 15.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Leffe Brune 0,0% alkoholfri hos Føtex er 14.49 kr og varierer fra 10.00 kr til 15.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Leffe Brune 0,0% alkoholfri hos Føtex i 510 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Leffe Brune 0,0% alkoholfri været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Leffe Brune 0,0% alkoholfri har været på tilbud hos Føtex i september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Leffe Brune 0,0% alkoholfri er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 364 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.