Netto
Leffe
Leffe Brune 0,0% alkoholfri
0.33 l
42,42 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi41 kcalFedt0 gSukker1,1 gProtein0,2 g
| Energi | 173 kJ / 41 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10,1 g |
| - heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 98,1%
- Protein
- 1,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Indeholder: vand, BYGMALT, majs, BYG, sukker, humle, humleekstrakt, naturlige aromaer.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LEFFE BRUNE 33 CL · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- LEFFE BRUNE 33 CL DS 0.0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- LEFFE BRUNE 33 CL DS 0.0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l15,50 kr46,97 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l15,50 kr46,97 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Leffe Brune 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
- Svaneke Dont Worry 0% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Dont Worry Brown 0,5% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Don't Worry Brown Ale alkoholfri øko · Bilka0.5 l24,95 kr49,90 kr/liter
- Don't Worry Brown Ale øko. · Nemlig0.5 l26,25 kr52,50 kr/liter
- Svaneke Dont Wor 0,5% Øk · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Leffe Brune 0,0% alkoholfri hos Netto koster 14.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 170 dage. Gennemsnitsprisen for Leffe Brune 0,0% alkoholfri hos Netto er 14.00 kr og varierer fra 14.00 kr til 14.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 170 dage har Goma registreret prisdata for Leffe Brune 0,0% alkoholfri hos Netto i 169 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 169 prisregistreringer har Leffe Brune 0,0% alkoholfri aldrig været markeret som tilbud hos Netto.
Leffe Brune 0,0% alkoholfri kan købes hos Netto til 14 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 11 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.