
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi41 kcalFedt0 gSukker1,1 gProtein0,2 g
| Energi | 173 kJ / 41 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10,1 g |
| - heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 98,1%
- Protein
- 1,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, majs, BYG, sukker, humle, humleekstrakt, naturlige aromaer.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Leffe Brune 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l16,50 kr50,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- LEFFE BRUNE 33 CL DS 0.0% · Kvickly33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- LEFFE BRUNE 33 CL DS 0.0% · SuperBrugsen33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l15,50 kr46,97 kr/liter
- Leffe Brune 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l15,50 kr46,97 kr/liter
- Svaneke Dont Worry 0% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Dont Worry Brown 0,5% Øko · Spar50 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Don't Worry Brown Ale alkoholfri øko · Bilka0.5 l24,95 kr49,90 kr/liter
- Don't Worry Brown Ale øko. · Nemlig0.5 l26,25 kr52,50 kr/liter
- Svaneke Dont Wor 0,5% Øk · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Leffe Brune 0,0% (dåse) hos Nemlig koster 16.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Leffe Brune 0,0% (dåse) hos Nemlig er 14.97 kr og varierer fra 12.00 kr til 16.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Leffe Brune 0,0% (dåse) hos Nemlig i 415 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Leffe Brune 0,0% (dåse) været markeret som tilbud 54 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Leffe Brune 0,0% (dåse) har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 172 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.