
MENY
Atria Danmark
3-stj Sdj.spegepølse
125 g
Tilbuddet udløber i dag
79,60 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi335 kcalFedt29 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 1.388 kJ / 335 kcal |
|---|---|
| Fedt | 29 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 11 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 4,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,9%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 21,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Til 100 g færdigvare er anvendt: grisekød 118 g, salt, cognac 0,9 g, dextrose, krydderier, sukker, antioxidant (rosmarinekstrakt), starterkultur, konserveringsstof (E 250).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 3-stj Sdj.spegepølse · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- SDJ. SPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE · REMA 1000125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka125 g18,95 kr151,60 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 125G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3-stj Sdj.spegepølse · Spar125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 125G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3-stj Sønderjysk Spegepøls · Min Købmand125 g22,95 kr183,60 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka60 g6,00 kr100,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka1 stk15,50 kr15,50 kr/stk
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Føtex1 stk15,50 kr15,50 kr/stk
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka100 g23,09 kr230,90 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Føtex100 g24,09 kr240,90 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse øko. · Nemlig200 g62,95 kr314,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
3-stj Sdj.spegepølse hos MENY koster typisk 21.95 kr, men er lige nu på tilbud til 9.95 kr, hvilket giver en besparelse på 55%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for 3-stj Sdj.spegepølse hos MENY er 19.15 kr og varierer fra 9.95 kr til 25.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for 3-stj Sdj.spegepølse hos MENY i 412 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har 3-stj Sdj.spegepølse været markeret som tilbud 28 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: 3-stj Sdj.spegepølse har været på tilbud hos MENY i august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 92 dage mellem hver tilbudsperiode.