Netto
3-Stjernet
Sønderjysk spegepølse i skiver
125 g
Tilbuddet udløber i morgen
80,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi335 kcalFedt29 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 1.388 kJ / 335 kcal |
|---|---|
| Fedt | 29 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 11 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 4,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,9%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 21,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Til 100 g færdigvare er anvendt: grisekød 118 g, salt, cognac 0,9 g, dextrose, krydderier, sukker, antioxidant (rosmarinekstrakt), starterkultur, konserveringsstof (E 250).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- 3-stj Sdj.spegepølse · MENY125 g9,95 kr79,60 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Netto125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- SDJ. SPEGEPØLSE · REMA 1000125 g10,00 kr80,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Nemlig125 g12,00 kr96,00 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE · REMA 1000125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Føtex125 g15,00 kr120,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka125 g18,95 kr151,60 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 125G · Kvickly125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3-stj Sdj.spegepølse · Spar125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 125G · SuperBrugsen125 g19,95 kr159,60 kr/kg
- 3-stj Sønderjysk Spegepøls · Min Købmand125 g22,95 kr183,60 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka60 g6,00 kr100,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka1 stk15,50 kr15,50 kr/stk
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Føtex1 stk15,50 kr15,50 kr/stk
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka100 g23,09 kr230,90 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Føtex100 g24,09 kr240,90 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse øko. · Nemlig200 g62,95 kr314,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Sønderjysk spegepølse i skiver hos Netto koster typisk 18.95 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 47%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Sønderjysk spegepølse i skiver hos Netto er 17.14 kr og varierer fra 9.00 kr til 20.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Sønderjysk spegepølse i skiver hos Netto i 511 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Sønderjysk spegepølse i skiver været markeret som tilbud 121 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 33% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Sønderjysk spegepølse i skiver har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 1 dag (fredag). Der går typisk 17 dage mellem hver tilbudsperiode. Sønderjysk spegepølse i skiver er ofte på tilbud (33% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.