
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi20 kcalFedt0,5 gSukker2,5 gProtein0,5 g
| Energi | 84 kJ / 20 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 4,5 g |
| - heraf sukkerarter | 2,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 18,4%
- Kulhydrat
- 73,5%
- Protein
- 8,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, humle, humleekstrakt, naturlig aroma, kulsyre.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HARBOE PILSNER 6X33 CL DS 0% · Brugsen198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- HARBOE PILSNER 6X33 CL DS 0% · Kvickly198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- HARBOE PILSNER 6X33 CL DS 0% · SuperBrugsen198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- HARBOE PILSNER · REMA 10001.98 l24,12 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% · Bilka6 stk24,12 kr4,02 kr/stk
- Harboe Pilsner 0,0% (dåse) · Nemlig1.98 l24,12 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% · Netto1.98 l24,12 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner (dåse) · Nemlig1.98 l25,32 kr12,79 kr/liter
- Harbø Pilsner 0,0% 6X33cl · MENY198 cl29,95 kr15,13 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% 6x33cl · Min Købmand198 cl29,95 kr15,13 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% 6x33cl · Spar198 cl29,95 kr15,13 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Premium Pilsner · Netto0.33 l3,50 kr10,61 kr/liter
- Harboe Pilsner · Nemlig0.33 l3,55 kr10,76 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Netto0.33 l3,95 kr11,97 kr/liter
- HARBOE PILSNER · REMA 100033 cl4,02 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% · Netto0.33 l4,02 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner · Netto0.33 l4,22 kr12,79 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Bilka0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Føtex0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Carlsberg Pilsner 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Grøn Tuborg 33 Cl. · Min Købmand33 stk4,67 kr0,14 kr/stk
- GRØN TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- CARLSBERG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Harbø Pilsner Premium · MENY33 cl5,97 kr18,09 kr/liter
- Grøn Tuborg · Nemlig0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- HEINEKEN 4,6% · REMA 100033 cl6,44 kr19,52 kr/liter
- PILSNER 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Heineken (dåse) · Nemlig0.33 l7,10 kr21,52 kr/liter
- GRØN TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl7,25 kr21,97 kr/liter
- Grøn Tuborg Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Heineken Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Heineken Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Ceres Top Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harbø Pilsner 0,0% 6X33cl hos MENY koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 17. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 441 dage. Gennemsnitsprisen for Harbø Pilsner 0,0% 6X33cl hos MENY er 27.90 kr og varierer fra 22.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 441 dage har Goma registreret prisdata for Harbø Pilsner 0,0% 6X33cl hos MENY i 172 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 39% af tiden. Ud af de 172 prisregistreringer har Harbø Pilsner 0,0% 6X33cl været markeret som tilbud 28 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 441 dage kan vi se følgende mønstre: Harbø Pilsner 0,0% 6X33cl har været på tilbud hos MENY i maj, juni, juli og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 89 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 70 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.