MENY
Randers Kød Engros
Entrecotes 4X200g
800 g
Tilbuddet udløber i dag
187,44 kr/kg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Entrecotes 4X200g · MENY800 g149,95 kr187,44 kr/kg
- Entrecotes 4x200g · Spar800 g189,95 kr237,44 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Entrecote · Bilka0.3 kg70,00 kr233,33 kr/kg
- (dp) netto entrecotes 2x180g · Netto0.36 kg74,95 kr208,19 kr/kg
- Entrecote · Netto360 g74,95 kr208,19 kr/kg
- Entrecote · Bilka0.35 kg81,95 kr234,14 kr/kg
- Entrecote · Nemlig2 stk87,95 kr43,98 kr/stk
- ENTRECOTÉ OKSEFILET · Kvickly89,00 kr
- ENTRECOTÉ OKSEFILET · SuperBrugsen89,00 kr
- COOP ENTRECOTES · 365discount400 g99,00 kr247,50 kr/kg
- Entrecote · Føtex0.35 kg99,95 kr285,57 kr/kg
- Entrecotes af filet · Bilka1 stk109,00 kr109,00 kr/stk
- Entrecote · Bilka625 g109,00 kr174,40 kr/kg
- Entrecotes af filet · Føtex1 stk109,00 kr109,00 kr/stk
- Entrecote · Netto0.6 kg109,95 kr183,25 kr/kg
- (dp) netto entrecote 600g · Netto0.6 kg109,95 kr183,25 kr/kg
- Kalve entrecote · Bilka600 g119,00 kr198,33 kr/kg
- Entrecotes af filet · Bilka350 g129,00 kr368,57 kr/kg
- Entrecote steaks af oksefilet · Wolt Market400 g130,50 kr326,25 kr/kg
- Entrecote · Bilka600 g135,00 kr225,00 kr/kg
- Angus entrecotebøffer øko. · Nemlig2 stk215,95 kr107,98 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Entrecotes 4X200g hos MENY koster typisk 189.95 kr, men er lige nu på tilbud til 149.95 kr, hvilket giver en besparelse på 21%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Entrecotes 4X200g hos MENY er 154.95 kr og varierer fra 139.95 kr til 189.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Entrecotes 4X200g hos MENY i 38 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 8% af tiden. Ud af de 38 prisregistreringer har Entrecotes 4X200g været markeret som tilbud 34 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 89% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Entrecotes 4X200g har været på tilbud hos MENY i juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 227 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 449 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 3 dage mellem hver tilbudsperiode. Entrecotes 4X200g er ofte på tilbud (89% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.