Netto
Netto
(dp) netto entrecote 600g
0.6 kg
183,25 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi261 kcalFedt21 gSukker0 gProtein18 g
| Energi | 1.083 kJ / 261 kcal |
|---|---|
| Fedt | 21 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 72,4%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 27,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Tykstegsbøffer
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- (dp) netto entrecote 600g · Netto0.6 kg109,95 kr183,25 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Entrecote · Bilka0.3 kg70,00 kr233,33 kr/kg
- (dp) netto entrecotes 2x180g · Netto0.36 kg74,95 kr208,19 kr/kg
- Entrecote · Netto360 g74,95 kr208,19 kr/kg
- Entrecote · Bilka0.35 kg81,95 kr234,14 kr/kg
- Entrecote · Nemlig2 stk87,95 kr43,98 kr/stk
- ENTRECOTÉ OKSEFILET · Kvickly89,00 kr
- ENTRECOTÉ OKSEFILET · SuperBrugsen89,00 kr
- COOP ENTRECOTES · 365discount400 g99,00 kr247,50 kr/kg
- Entrecote · Føtex0.35 kg99,95 kr285,57 kr/kg
- Entrecotes af filet · Bilka1 stk109,00 kr109,00 kr/stk
- Entrecote · Bilka625 g109,00 kr174,40 kr/kg
- Entrecotes af filet · Føtex1 stk109,00 kr109,00 kr/stk
- Entrecote · Netto0.6 kg109,95 kr183,25 kr/kg
- Kalve entrecote · Bilka600 g119,00 kr198,33 kr/kg
- Entrecotes af filet · Bilka350 g129,00 kr368,57 kr/kg
- Entrecote steaks af oksefilet · Wolt Market400 g130,50 kr326,25 kr/kg
- Entrecote · Bilka600 g135,00 kr225,00 kr/kg
- Entrecotes 4X200g · MENY800 g149,95 kr187,44 kr/kg
- Entrecotes 4x200g · Spar800 g189,95 kr237,44 kr/kg
- Angus entrecotebøffer øko. · Nemlig2 stk215,95 kr107,98 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
(dp) netto entrecote 600g hos Netto koster 109.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. september 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 15 dage. Gennemsnitsprisen for (dp) netto entrecote 600g hos Netto er 109.95 kr og varierer fra 109.95 kr til 109.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 15 dage har Goma registreret prisdata for (dp) netto entrecote 600g hos Netto i 15 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden.
(dp) netto entrecote 600g kan købes hos Netto til 110 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 20 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.