
MENY
Conaxess Trade Denmark Wasa
Wasa Delikatess
270 g
Tilbuddet udløber i dag
66,67 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi338 kcalFedt1,5 gSukker2 gProtein9 g
| Energi | 1.423 kJ / 338 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 62 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 4,5%
- Kulhydrat
- 83,4%
- Protein
- 12,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: FULDKORNSRUGMEL (110 g*), salt. KAN INDEHOLDE SPOR AF SESAMFRØ og MÆLK. * i g for 100 g Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: NR, Glutenholdigt korn Kan indeholde: Sesamfrø, Mælk
Allergener
Rug (glutenholdigt korn), Sesamfrø, Mælk, Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- WASA DELIKATESS 270 G WASA · Brugsen270 g10,00 kr37,04 kr/kg
- Wasa Delikatess · MENY270 g18,00 kr66,67 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød · Bilka270 g18,00 kr66,67 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød · Føtex270 g24,95 kr92,41 kr/kg
- Wasa Delikatess · Spar270 g28,95 kr107,22 kr/kg
- Wasa Knækbrød Delikatess · Min Købmand270 g29,95 kr110,93 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Knækbrød · Bilka250 g9,17 kr36,68 kr/kg
- Knækbrød m. sesam · Bilka250 g9,22 kr36,88 kr/kg
- Knækbrød m. ost og pestosmag · Bilka37 g9,95 kr268,92 kr/kg
- WASA SPORT VALORA · Brugsen275 g10,00 kr36,36 kr/kg
- WASA RÅGI 275 G WASA · Brugsen275 g10,00 kr36,36 kr/kg
- Knækbrød · Føtex250 g10,25 kr41,00 kr/kg
- Knækbrød Delikatess · Løvbjerg110 g11,99 kr109,00 kr/kg
- Knækbrød Rågi · Løvbjerg110 g11,99 kr109,00 kr/kg
- Wasa Frukost · Løvbjerg110 g11,99 kr109,00 kr/kg
- KNÆKBRØD · 365discount200 g12,00 kr60,00 kr/kg
- Mini Knækbrød m. chokoladestyk · Nemlig50 g16,75 kr335,00 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød · Bilka275 g18,00 kr65,45 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød · Bilka275 g18,00 kr65,45 kr/kg
- Wasa Rugsprø Original · MENY200 g18,00 kr90,00 kr/kg
- Wasa Sport · MENY275 g18,00 kr65,45 kr/kg
- Wasa Rågi · MENY275 g18,00 kr65,45 kr/kg
- Wasa Crisp'n Wheat · MENY110 g18,00 kr163,64 kr/kg
- Wasa Surdeg Flerkorn · MENY275 g18,00 kr65,45 kr/kg
- Knækbrød m. krydderurter øko · Bilka190 g18,99 kr99,95 kr/kg
- Knækbrød m. krydderurter øko · Føtex190 g18,99 kr99,95 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød Blå · Spar200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød m. frø og havsalt · Føtex200 g20,14 kr100,70 kr/kg
- Knækbrød m. havre · Nemlig200 g20,25 kr101,25 kr/kg
- Fuldkornsknækbrød Blå · Min Købmand200 g20,95 kr104,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Wasa Delikatess hos MENY koster typisk 29.95 kr, men er lige nu på tilbud til 18.00 kr, hvilket giver en besparelse på 40%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Wasa Delikatess hos MENY er 23.77 kr og varierer fra 9.95 kr til 30.10 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Wasa Delikatess hos MENY i 397 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 86% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Wasa Delikatess været markeret som tilbud 192 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 53% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Wasa Delikatess har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 17 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 18 dage mellem hver tilbudsperiode. Wasa Delikatess er ofte på tilbud (53% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.