
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Alkohol 17%, Aromastoffer, Farvestof Karamel, Tilsætningsstoffer:, Emulgatorer (E 471), Surhedsregulerende midler (E 331).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Baileys Irish Cream (17%) · Nemlig0.7 l149,00 kr212,86 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Cremeshots mix · Bilka10 cl49,00 kr490,00 kr/liter
- Cremelikør · Bilka70 cl64,95 kr92,79 kr/liter
- Cremelikør · Føtex70 cl64,95 kr92,79 kr/liter
- Maloneys Irish Cream · Min Købmand70 cl74,95 kr107,07 kr/liter
- Cremelikør m. karamalsmag · Bilka70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- BAILEY'S LIKØR 70 CL 17% · Brugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Kaffe cremelikør · Føtex70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Baileys · Lidl70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- KAHLÚA COFFEE CREAM 70 CL 17% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Baileys Irish Cream 17% · MENY70 cl99,95 kr142,79 kr/liter
- Baileys Salted Caramel 17 · MENY70 cl99,95 kr142,79 kr/liter
- Baileys Chocolate 15,7% · MENY50 cl99,95 kr199,90 kr/liter
- Cremelikør m. pistacie · Føtex50 cl109,00 kr218,00 kr/liter
- Cremelikør m. chokolade · Føtex50 cl109,00 kr218,00 kr/liter
- Cremelikør m. limoncino · Føtex50 cl109,00 kr218,00 kr/liter
- Cremelikør m. cappuccino · Føtex50 cl109,00 kr218,00 kr/liter
- Baileys Irish Cream (17%) · Løvbjerg50 cl109,99 kr219,98 kr/liter
- Cremelikør · Bilka70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- Cremelikør m. hvid chokolade- og hindbærsmag · Bilka50 cl119,00 kr238,00 kr/liter
- Cremelikør m. chokolade- og pistaciesmag · Bilka50 cl119,00 kr238,00 kr/liter
- Cremelikør m. saltkaramel · Bilka70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- Cremelikør m. chokolade · Føtex50 cl119,00 kr238,00 kr/liter
- Cremelikør · Føtex70 cl119,00 kr170,00 kr/liter
- Cremelikør m. hvid chokolade- og hindbærsmag · Føtex50 cl119,00 kr238,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Baileys Irish Cream (17%) hos Nemlig koster 149.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Baileys Irish Cream (17%) hos Nemlig er 139.34 kr og varierer fra 99.95 kr til 149.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Baileys Irish Cream (17%) hos Nemlig i 461 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Baileys Irish Cream (17%) været markeret som tilbud 85 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Baileys Irish Cream (17%) har været på tilbud hos Nemlig i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. Baileys Irish Cream (17%) er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.