
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi43 kcalFedt0,5 gSukker10 gProtein0,5 g
| Energi | 179 kJ / 43 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 9,7%
- Kulhydrat
- 86%
- Protein
- 4,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, kuldioxid, farve (E150d), syre (phosphorsyre), naturlig aroma, aroma (koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COLA 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- COLA · REMA 10003 l24,48 kr8,16 kr/liter
- HINDBÆRBRUS · REMA 10003 l24,48 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka3 l24,48 kr8,16 kr/liter
- Hindbærsodavand · Bilka3 l24,48 kr8,16 kr/liter
- Cola · Nemlig3 l24,48 kr8,16 kr/liter
- Hindbærbrus · Nemlig3 l24,48 kr8,16 kr/liter
- Cola 6 x 0,5 l, Harboe · Wolt Market3 l24,50 kr8,17 kr/liter
- Hindbær Brus 6 x 0,5 l, Harboe · Wolt Market3 l24,50 kr8,17 kr/liter
- Cola (dåse) · Nemlig5.94 l61,56 kr10,36 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Cola · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Coca-cola Classic · MENY260 g9,95 kr38,27 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cola (dåse) hos Nemlig koster 61.56 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Cola (dåse) hos Nemlig er 61.48 kr og varierer fra 61.20 kr til 61.56 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Cola (dåse) hos Nemlig i 462 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cola (dåse) aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Cola (dåse) kan købes hos Nemlig til 62 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 133 alternativer tilgængelige på tværs af 15 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.