
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi103 kcalFedt0 gSukker20 gProtein1,3 g
| Energi | 430 kJ / 103 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 23 g |
| - heraf sukkerarter | 20 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 94,7%
- Protein
- 5,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Tomat ketchup. 65% tomatpuré, sukker, eddike, modificeret stivelse, salt, løgpulver, krydderier.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- TOMATKETCHUP · REMA 1000520 g8,80 kr16,92 kr/kg
- HEINZ KETCHUP 460G · 365discount460 g10,00 kr21,74 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex460 g14,00 kr30,43 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex500 g16,00 kr32,00 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig700 g21,87 kr31,24 kr/kg
- Tomatketchup øko · Føtex500 g22,00 kr44,00 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex1000 g22,00 kr22,00 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000500 g22,91 kr45,82 kr/kg
- Tomatketchup · Netto500 g22,95 kr45,90 kr/kg
- TOMATO KETCHUP · REMA 1000460 g23,95 kr52,07 kr/kg
- Ketchup 500 g, Beauvais · Wolt Market500 g24,50 kr49,00 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Ketchup · Nemlig425 g25,17 kr59,22 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Spar500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka460 g28,95 kr62,93 kr/kg
- Tomatketchup · Netto400 ml28,95 kr72,38 kr/liter
- Beauvais Ketchup 500G · Min Købmand500 g29,99 kr59,98 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · MENY500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Tomatketchup øko · Bilka500 g42,95 kr85,90 kr/kg
- Beauvais Ketchup Øko · Spar500 g43,95 kr87,90 kr/kg
- Beauvais Ketchup Øko · MENY500 g44,95 kr89,90 kr/kg
- Beauvais Tomatketchup · MENY1000 g49,95 kr49,95 kr/kg
- Ketchup · Nemlig1 kg58,50 kr58,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Tomatketchup · Netto560 g9,50 kr16,96 kr/kg
- Ketchup · Nemlig100 g9,95 kr99,50 kr/kg
- Tomatketchup øko · Netto430 g12,00 kr27,91 kr/kg
- TOMAT KETCHUP · REMA 1000400 ml13,20 kr33,00 kr/liter
- Tomatketchup · Bilka560 g15,50 kr27,68 kr/kg
- Tomatketchup øko · Bilka430 g15,50 kr36,05 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex560 g15,50 kr27,68 kr/kg
- Fast Food Tomatketchup · MENY420 g16,00 kr38,10 kr/kg
- Fp Tomatketchup 1kg · MENY1 kg16,92 kr16,92 kr/kg
- Ketchup · Nemlig1 kg16,92 kr16,92 kr/kg
- Tomat ketchup øko. First Price · Wolt Market520 g16,95 kr32,60 kr/kg
- Fp Tomatketchup · Min Købmand1 kg16,97 kr16,97 kr/kg
- Fp Tomatketchup · Spar1 kg16,97 kr16,97 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka1 stk17,00 kr17,00 kr/stk
- Tomatketchup · Føtex1 stk17,00 kr17,00 kr/stk
- Ketchup øko. · Nemlig520 g17,16 kr33,00 kr/kg
- Fp Tomatketchup Øko · Spar520 g17,23 kr33,13 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka420 g18,00 kr42,86 kr/kg
- Gestus Ketchup · Spar560 g19,95 kr35,62 kr/kg
- Fp Tomatketchup Øko · Min Købmand520 g19,99 kr38,44 kr/kg
- Gestus Ketchup · MENY560 g21,40 kr38,21 kr/kg
- Tomatketchup m. pickle smag · Føtex460 g22,00 kr47,83 kr/kg
- HEINZ TOMATKETCHUP TOP DOWN · Kvickly570 g22,00 kr38,60 kr/kg
- HEINZ TOMATKETCHUP TOP DOWN · SuperBrugsen570 g22,00 kr38,60 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ketchup hos Nemlig koster 58.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Ketchup hos Nemlig er 52.57 kr og varierer fra 28.00 kr til 58.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Ketchup hos Nemlig i 341 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 73% af tiden. Ud af de 341 prisregistreringer har Ketchup været markeret som tilbud 52 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Ketchup har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 46 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.