Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi103 kcalFedt0 gSukker20 gProtein1,3 g
| Energi | 430 kJ / 103 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 23 g |
| - heraf sukkerarter | 20 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 94,7%
- Protein
- 5,3%
IngredienserVis mereVis mindre
65% tomatpuré, sukker, eddike, modificeret stivelse, salt, løgpulver, krydderier.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tomatketchup · Føtex500 g16,00 kr32,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig700 g21,87 kr31,24 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000500 g22,91 kr45,82 kr/kg
- Tomatketchup · Netto500 g22,95 kr45,90 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Ketchup · Nemlig425 g25,17 kr59,22 kr/kg
- Ketchup · Nemlig1 kg58,50 kr58,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KETCHUP · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- KETCHUP SVANSØ · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Ketchup · Nemlig480 g20,00 kr41,67 kr/kg
- TOMATO KETCHUP · REMA 1000460 g23,95 kr52,07 kr/kg
- Ketchup 500 g, Beauvais · Wolt Market500 g24,50 kr49,00 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · Spar580 g25,00 kr43,10 kr/kg
- Ketchup øko. · Nemlig580 g25,17 kr43,40 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Spar500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Ketchup Usødet, Beauvais · Wolt Market480 g27,95 kr58,23 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Netto480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Tomatketchup · Netto400 ml28,95 kr72,38 kr/liter
- Beauvais Ketchup 500G · Min Købmand500 g29,99 kr59,98 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex430 ml34,95 kr81,28 kr/liter
- Beauvais Ketchup Usødet · MENY480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · MENY500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Beauvais Ketchup Usødet · Spar480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Bilka400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Føtex400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup · Netto580 g40,00 kr68,97 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex580 g42,00 kr72,41 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · MENY44,95 kr
- Ketchup øko. Heinz · Wolt Market580 g54,95 kr94,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tomatketchup hos Bilka koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Tomatketchup hos Bilka er 22.70 kr og varierer fra 12.00 kr til 24.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Tomatketchup hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Tomatketchup været markeret som tilbud 31 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 535 dage kan vi se følgende mønstre: Tomatketchup har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, juli og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 75 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 64 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.