Netto
Heinz
Tomatketchup
400 ml
72,38 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi102 kcalFedt0,1 gSukker22,8 gProtein1,2 g
| Energi | 435 kJ / 102 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 23,2 g |
| - heraf sukkerarter | 22,8 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0,9%
- Kulhydrat
- 94,2%
- Protein
- 4,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Tomatpuré 61%, eddike, sukker, salt, krydderi- og urteekstrakter (indeholder SELLERI), krydderier.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HEINZ KETCHUP 460G · 365discount460 g10,00 kr21,74 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex460 g14,00 kr30,43 kr/kg
- Ketchup · Nemlig700 g21,87 kr31,24 kr/kg
- TOMATO KETCHUP · REMA 1000460 g23,95 kr52,07 kr/kg
- Ketchup · Nemlig425 g25,17 kr59,22 kr/kg
- Tomatketchup · Netto400 ml28,95 kr72,38 kr/liter
- Tomatketchup · Bilka460 g28,95 kr62,93 kr/kg
- Ketchup · Nemlig1 kg58,50 kr58,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KETCHUP · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- KETCHUP SVANSØ · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Ketchup · Nemlig480 g20,00 kr41,67 kr/kg
- Ketchup · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000500 g22,91 kr45,82 kr/kg
- Ketchup 500 g, Beauvais · Wolt Market500 g24,50 kr49,00 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · Spar580 g25,00 kr43,10 kr/kg
- Ketchup øko. · Nemlig580 g25,17 kr43,40 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Spar500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Ketchup Usødet, Beauvais · Wolt Market480 g27,95 kr58,23 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Netto480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Min Købmand500 g29,99 kr59,98 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex430 ml34,95 kr81,28 kr/liter
- Beauvais Ketchup Usødet · MENY480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · MENY500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Beauvais Ketchup Usødet · Spar480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Bilka400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Føtex400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup · Netto580 g40,00 kr68,97 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex580 g42,00 kr72,41 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · MENY44,95 kr
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tomatketchup hos Netto koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Tomatketchup hos Netto er 25.92 kr og varierer fra 12.00 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Tomatketchup hos Netto i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Tomatketchup været markeret som tilbud 7 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Tomatketchup har været på tilbud hos Netto i november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Tomatketchup er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 322 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto.