
Nemlig
Heinz
Ketchup
700 g
Tilbuddet udløber søndag
31,24 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi102 kcalFedt0,1 gSukker22,8 gProtein1,2 g
| Energi | 435 kJ / 102 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 23,2 g |
| - heraf sukkerarter | 22,8 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0,9%
- Kulhydrat
- 94,2%
- Protein
- 4,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Tomat ketchup. Uden konserveringsmidler. Tomatpuré 61%, eddike, sukker, salt, krydderi- og urteekstrakter (indeholder SELLERI), krydderier.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tomatketchup · Føtex460 g14,00 kr30,43 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex500 g16,00 kr32,00 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig700 g21,87 kr31,24 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000500 g22,91 kr45,82 kr/kg
- Tomatketchup · Netto500 g22,95 kr45,90 kr/kg
- TOMATO KETCHUP · REMA 1000460 g23,95 kr52,07 kr/kg
- Ketchup 500 g, Beauvais · Wolt Market500 g24,50 kr49,00 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Ketchup · Nemlig425 g25,17 kr59,22 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Spar500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka460 g28,95 kr62,93 kr/kg
- Tomatketchup · Netto400 ml28,95 kr72,38 kr/liter
- Beauvais Ketchup 500G · Min Købmand500 g29,99 kr59,98 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · MENY500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Graasten Ketchup · Min Købmand800 g49,95 kr62,44 kr/kg
- Ketchup · Nemlig1 kg58,50 kr58,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KETCHUP SVANSØ · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Ketchup · Nemlig480 g20,00 kr41,67 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · Spar580 g25,00 kr43,10 kr/kg
- Ketchup øko. · Nemlig580 g25,17 kr43,40 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Ketchup Usødet, Beauvais · Wolt Market480 g27,95 kr58,23 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Netto480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex430 ml34,95 kr81,28 kr/liter
- Beauvais Ketchup Usødet · MENY480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Beauvais Ketchup Usødet · Spar480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Bilka400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Føtex400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup · Netto580 g40,00 kr68,97 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex580 g42,00 kr72,41 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · MENY44,95 kr
- Ketchup øko. Heinz · Wolt Market580 g54,95 kr94,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ketchup hos Nemlig koster typisk 36.45 kr, men er lige nu på tilbud til 21.87 kr, hvilket giver en besparelse på 40%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Ketchup hos Nemlig er 36.30 kr og varierer fra 21.87 kr til 37.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Ketchup hos Nemlig i 454 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ketchup været markeret som tilbud 38 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 10% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Ketchup har været på tilbud hos Nemlig i marts, april, maj, juli, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 68 dage mellem hver tilbudsperiode.