
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0,5 gSukker4,1 gProtein1,4 g
| Energi | 175 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 8,1 g |
| - heraf sukkerarter | 4,1 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,6%
- Kulhydrat
- 76,2%
- Protein
- 13,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 65% tomatpuré, vand, eddike, løg, modificeret stivelse, salt, krydderier, naturlig aroma, surhedsregulerende middel (æblesyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ketchup · Nemlig480 g20,00 kr41,67 kr/kg
- Ketchup Usødet, Beauvais · Wolt Market480 g27,95 kr58,23 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Bilka480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Føtex480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Netto480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Beauvais Ketchup Usødet · MENY480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Beauvais Ketchup Usødet · Spar480 g34,95 kr72,81 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KETCHUP · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- KETCHUP SVANSØ · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Ketchup · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig700 g21,87 kr31,24 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000500 g22,91 kr45,82 kr/kg
- TOMATO KETCHUP · REMA 1000460 g23,95 kr52,07 kr/kg
- Ketchup 500 g, Beauvais · Wolt Market500 g24,50 kr49,00 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · Spar580 g25,00 kr43,10 kr/kg
- Ketchup øko. · Nemlig580 g25,17 kr43,40 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Spar500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Tomatketchup · Netto400 ml28,95 kr72,38 kr/liter
- Beauvais Ketchup 500G · Min Købmand500 g29,99 kr59,98 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex430 ml34,95 kr81,28 kr/liter
- Beauvais Ketchup 500G · MENY500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Bilka400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Føtex400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup · Netto580 g40,00 kr68,97 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex580 g42,00 kr72,41 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · MENY44,95 kr
- Ketchup øko. Heinz · Wolt Market580 g54,95 kr94,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Beauvais Ketchup Usødet hos MENY koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Beauvais Ketchup Usødet hos MENY er 33.41 kr og varierer fra 20.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Beauvais Ketchup Usødet hos MENY i 270 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 59% af tiden. Ud af de 270 prisregistreringer har Beauvais Ketchup Usødet været markeret som tilbud 2 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 1% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Beauvais Ketchup Usødet har været på tilbud hos MENY i august og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 1 dag. Der går typisk 73 dage mellem hver tilbudsperiode. Beauvais Ketchup Usødet er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 345 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.