Føtex
Heinz
Tomatketchup u. tilsat sukker og salt
400 ml
99,88 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi44 kcalFedt0,1 gSukker4,4 gProtein1,6 g
| Energi | 185 kJ / 44 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 5,4 g |
| - heraf sukkerarter | 4,4 g |
| Protein | 1,6 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 3,1%
- Kulhydrat
- 74,7%
- Protein
- 22,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Tomatpuré 83%, eddike, citronsaft fra koncentrat, kaliumklorid, syre (æblesyre), citrusfiber, krydderi- og urteekstrakter (indeholder SELLERI), sødestof (sucralose).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Føtex400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Tomatketchup u. tilsat sukker og salt · Bilka400 ml39,95 kr99,88 kr/liter
- Heinz Ketchup U/sukker · MENY400 ml44,95 kr112,38 kr/liter
- Ketchup u. tilsat sukker, Heinz · Wolt Market400 ml45,95 kr114,88 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KETCHUP · REMA 1000800 g20,00 kr25,00 kr/kg
- KETCHUP SVANSØ · Løvbjerg550 g20,00 kr36,36 kr/kg
- Ketchup · Nemlig480 g20,00 kr41,67 kr/kg
- Ketchup · Nemlig500 g20,00 kr40,00 kr/kg
- Ketchup · Nemlig700 g21,87 kr31,24 kr/kg
- KETCHUP · REMA 1000500 g22,91 kr45,82 kr/kg
- TOMATO KETCHUP · REMA 1000460 g23,95 kr52,07 kr/kg
- Ketchup 500 g, Beauvais · Wolt Market500 g24,50 kr49,00 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Heinz Ketchup Øko · Spar580 g25,00 kr43,10 kr/kg
- Ketchup øko. · Nemlig580 g25,17 kr43,40 kr/kg
- Tomatketchup · Bilka342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex342 g26,00 kr76,02 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · Spar500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Ketchup Usødet, Beauvais · Wolt Market480 g27,95 kr58,23 kr/kg
- Tomatketchup u. tilsat sukker · Netto480 g28,94 kr60,29 kr/kg
- Tomatketchup · Netto400 ml28,95 kr72,38 kr/liter
- Beauvais Ketchup 500G · Min Købmand500 g29,99 kr59,98 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex430 ml34,95 kr81,28 kr/liter
- Beauvais Ketchup Usødet · MENY480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Beauvais Ketchup 500G · MENY500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Beauvais Ketchup Usødet · Spar480 g34,95 kr72,81 kr/kg
- Tomatketchup · Netto580 g40,00 kr68,97 kr/kg
- Tomatketchup · Føtex580 g42,00 kr72,41 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tomatketchup u. tilsat sukker og salt hos Føtex koster 39.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Tomatketchup u. tilsat sukker og salt hos Føtex er 39.55 kr og varierer fra 25.00 kr til 40.30 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Tomatketchup u. tilsat sukker og salt hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Tomatketchup u. tilsat sukker og salt været markeret som tilbud 18 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Tomatketchup u. tilsat sukker og salt har været på tilbud hos Føtex i april og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 156 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.