
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi77 kcalFedt0,3 gSukker1,2 gProtein2 g
| Energi | 327 kJ / 77 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,3 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 15,9 g |
| - heraf sukkerarter | 1,2 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 3,6%
- Kulhydrat
- 85,6%
- Protein
- 10,8%
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SMÅ KARTOFLER · REMA 1000650 g10,00 kr15,38 kr/kg
- Danske babykartofler · Nemlig600 g25,00 kr41,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- LØSE KARTOFLER · REMA 10000.07 kg0,63 kr9,00 kr/kg
- SANDERUMGAARD KART. · REMA 10001 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Power kartofler · Bilka900 g12,00 kr13,33 kr/kg
- Halloweenkartofler · Lidl450 g12,00 kr26,67 kr/kg
- Power kartofler · Netto900 g12,00 kr13,33 kr/kg
- KARTOF. LAMMEFJORD 2 KG. I POSE · Løvbjerg2 kg14,99 kr7,50 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · Kvickly650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · SuperBrugsen650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- Kartofler · Bilka2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Føtex700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler · MENY2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Babykartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler · Netto2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Kartofler øko. · Wolt Market1 kg18,00 kr18,00 kr/kg
- Kartofler · Føtex2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Kartofler 4kg · Lidl4 kg20,00 kr5,00 kr/kg
- Kartofler Til Mos · MENY2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Lammefjordskartofler · Netto1.5 kg20,00 kr13,33 kr/kg
- Kartofler · Spar1 kg20,00 kr20,00 kr/kg
- Kartofler Små Hurtige · Min Købmand21,00 kr
- Kart Antonia · MENY1.5 kg22,00 kr14,67 kr/kg
- Kartofler Antonia · Spar1.5 kg22,95 kr15,30 kr/kg
- Kart Antonia Gestus · Min Købmand1.5 g24,00 kr16.000,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Danske babykartofler hos Nemlig koster 25.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Danske babykartofler hos Nemlig er 24.92 kr og varierer fra 20.00 kr til 25.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Danske babykartofler hos Nemlig i 366 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 78% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Danske babykartofler været markeret som tilbud 6 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Danske babykartofler har været på tilbud hos Nemlig i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Danske babykartofler er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 40 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.