
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi234 kcalFedt7,5 gSukker4,5 gProtein8,4 g
| Energi | 984 kJ / 234 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2 g |
| Kulhydrat | 32 g |
| - heraf sukkerarter | 4,5 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 29,5%
- Kulhydrat
- 55,9%
- Protein
- 14,7%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL, 22% tomatpure, 9% MOZZARELLAOST, vand, 5% tomat, rapsolie, 4% kogt oksekød, løg, grøn peberfrugt, gær, sukker, salt, kartoffelstivelse, HVEDESTIVELSE, oregano, hvidløg, krydderier. Kan indeholde spor af: selleri.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- BOLOGNESE · REMA 1000440 g20,00 kr45,45 kr/kg
- Pizza bolognese · Nemlig3 stk49,50 kr16,50 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Pizza Bolognese · Føtex375 g18,00 kr48,00 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Min Købmand375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Bilka439 g25,00 kr56,95 kr/kg
- Pizza Bolognese · Bilka375 g28,15 kr75,07 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Spar355 g30,95 kr87,18 kr/kg
- Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg · Netto439 g32,88 kr74,90 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Føtex439 g33,95 kr77,33 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · MENY355 g34,95 kr98,45 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Min Købmand355 g39,95 kr112,54 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Spar375 g39,95 kr106,53 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · MENY375 g40,00 kr106,67 kr/kg
- ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante · Wolt Market375 g44,50 kr118,67 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Min Købmand900 g46,95 kr52,17 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · MENY900 g49,95 kr55,50 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Spar900 g52,95 kr58,83 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pizza bolognese hos Nemlig koster 49.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Pizza bolognese hos Nemlig er 46.22 kr og varierer fra 42.50 kr til 49.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Pizza bolognese hos Nemlig i 449 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pizza bolognese aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Pizza bolognese kan købes hos Nemlig til 50 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 16 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.