
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt5,8 gSukker2,9 gProtein11 g
| Energi | 865 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,2 g |
| Kulhydrat | 27 g |
| - heraf sukkerarter | 2,9 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 25,6%
- Kulhydrat
- 52,9%
- Protein
- 21,5%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL, purerede tomater, 11% mozzarellaOST, 11% krydret oksekød tilsat vand (87% oksekød, vand, salt, gulerødder, aromaer, antioxidant (E 300)), vand, 7% rødløg, solsikkeolie, tomatkoncentrat, salt, olivenolie, gær, løg, hvidløg,
Allergener
Glutenholdigt korn, Soya, Sennep, Hvede (glutenholdigt korn), Rug (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn), Havre (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Pizza Bolognese · Spar355 g30,95 kr87,18 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · MENY355 g36,95 kr104,08 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Min Købmand355 g39,95 kr112,54 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pizza Bolognese · Føtex375 g18,00 kr48,00 kr/kg
- BOLOGNESE · REMA 1000440 g20,00 kr45,45 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Min Købmand375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Bilka439 g25,00 kr56,95 kr/kg
- Pizza Bolognese · Bilka375 g28,15 kr75,07 kr/kg
- Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg · Netto439 g32,88 kr74,90 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Føtex439 g33,95 kr77,33 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Spar375 g39,95 kr106,53 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · MENY375 g40,00 kr106,67 kr/kg
- ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante · Wolt Market375 g44,50 kr118,67 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Min Købmand900 g46,95 kr52,17 kr/kg
- Pizza bolognese · Nemlig3 stk49,50 kr16,50 kr/stk
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · MENY900 g49,95 kr55,50 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Spar900 g52,95 kr58,83 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Pizza Bolognese hos Spar koster 30.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Pizza Bolognese hos Spar er 29.06 kr og varierer fra 20.00 kr til 30.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Pizza Bolognese hos Spar i 291 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 64% af tiden. Ud af de 291 prisregistreringer har Gestus Pizza Bolognese været markeret som tilbud 59 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Gestus Pizza Bolognese har været på tilbud hos Spar i maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Gestus Pizza Bolognese er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.