Wolt Market
Dr. Oetker
❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante
375 g
118,67 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi200 kcalFedt7,8 gProtein8,4 gKulhydrat23 g
| Energi | 840 kJ / 200 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7,8 g |
| Kulhydrat | 23 g |
| Protein | 8,4 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 35,9%
- Kulhydrat
- 47%
- Protein
- 17,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: HVEDEMEL, 22% flåede tomater, 12% hakket oksekød, 7,7% OST (skærefast MOZZARELLA, EDAMER), vand, rapsolie, 3,8% tomatkoncentrat, 3,6% tomatstykker, 3,6% friterede løg (løg, rapsolie), gær, salt, sukker, krydderier, krydderurter, champignonpulver, løg, hvidløg, stegte løg, kartoffelstivelse, røg. Kan indeholde spor af: SOJA, SENNEP.
Allergener
Gluten, hvede, mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ristorante Pizza Bolognese · Min Købmand375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Pizza Bolognese · Bilka375 g28,15 kr75,07 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Spar375 g39,95 kr106,53 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · MENY375 g40,00 kr106,67 kr/kg
- ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante · Wolt Market375 g44,50 kr118,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pizza Bolognese · Føtex375 g18,00 kr48,00 kr/kg
- BOLOGNESE · REMA 1000440 g20,00 kr45,45 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Bilka439 g25,00 kr56,95 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Spar355 g30,95 kr87,18 kr/kg
- Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg · Netto439 g32,88 kr74,90 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Føtex439 g33,95 kr77,33 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · MENY355 g34,95 kr98,45 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Min Købmand355 g39,95 kr112,54 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Min Købmand900 g46,95 kr52,17 kr/kg
- Pizza bolognese · Nemlig3 stk49,50 kr16,50 kr/stk
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · MENY900 g49,95 kr55,50 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Spar900 g52,95 kr58,83 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante hos Wolt Market koster 44.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 120 dage. Gennemsnitsprisen for ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante hos Wolt Market er 41.80 kr og varierer fra 24.00 kr til 44.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 120 dage har Goma registreret prisdata for ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante hos Wolt Market i 122 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 122 prisregistreringer har ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante været markeret som tilbud 20 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 120 dage kan vi se følgende mønstre: ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante har været på tilbud hos Wolt Market i juni, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 9 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.