Netto
Andoni
Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg
439 g
74,90 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi198 kcalFedt8 gSukker2,9 gProtein9,2 g
| Energi | 828 kJ / 198 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 2,9 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 37,3%
- Kulhydrat
- 43,6%
- Protein
- 19,1%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL, vand, 13 % tomatsauce (tomatpulp, tomatkoncentrat, olivenolie der er sammensat af raffineret olivenolie og jomfruolie, salt), 9 % mozzarellaost (MÆLK, salt, mikrobiel osteløbe, starterkultur (indeholder MÆLK)), 7 % krydret hakket oksekød (heraf 88 % hakket kogt oksekød, solsikkeolie, salt, chili, ristet hvidløg, sort peber), 6 % rødløg, 5 % grillet peberfrugt, solsikkeolie, 3 % røget bacon tilsat vand og sammensat af stykker af kød (heraf 82 % brystflæsk af gris, vand, salt, dextrose, stabilisator (E 450), antioxidanter (E 392, E 301), sort peber, konserveringsmiddel (E 250)), salt, tørret surdej (HVEDEMEL, enzymer (indeholder HVEDE)), gær. Kan indeholde spor af krebsdyr, fisk, soja og sennep.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg · Netto439 g32,88 kr74,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pizza Bolognese · Føtex375 g18,00 kr48,00 kr/kg
- BOLOGNESE · REMA 1000440 g20,00 kr45,45 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Min Købmand375 g20,00 kr53,33 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Bilka439 g25,00 kr56,95 kr/kg
- Pizza Bolognese · Bilka375 g28,15 kr75,07 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Spar355 g30,95 kr87,18 kr/kg
- Pizza m. oksekød og peberfrugt · Føtex439 g33,95 kr77,33 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · MENY355 g36,95 kr104,08 kr/kg
- Gestus Pizza Bolognese · Min Købmand355 g39,95 kr112,54 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · Spar375 g39,95 kr106,53 kr/kg
- Ristorante Pizza Bolognese · MENY375 g40,00 kr106,67 kr/kg
- ❄️Pizza bolognese, Dr. Oetker Ristorante · Wolt Market375 g44,50 kr118,67 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Min Købmand900 g46,95 kr52,17 kr/kg
- Pizza bolognese · Nemlig3 stk49,50 kr16,50 kr/stk
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · MENY900 g49,95 kr55,50 kr/kg
- Fp Pizza Bolognese 3x300g · Spar900 g52,95 kr58,83 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg hos Netto koster 32.88 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 444 dage. Gennemsnitsprisen for Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg hos Netto er 30.84 kr og varierer fra 18.00 kr til 37.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 444 dage har Goma registreret prisdata for Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg hos Netto i 435 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg været markeret som tilbud 50 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 444 dage kan vi se følgende mønstre: Pizza m. oksekød, peberfrugt, røget bacon og rødløg har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, juni, juli, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 13 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.