
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi444 kcalFedt16 gSukker29 gProtein8,3 g
| Energi | 1.867 kJ / 444 kcal |
|---|---|
| Fedt | 16 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 10 g |
| Kulhydrat | 65 g |
| - heraf sukkerarter | 29 g |
| Kostfibre | 5,4 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 32,9%
- Kulhydrat
- 59,5%
- Protein
- 7,6%
IngredienserVis mereVis mindre
FuldkornsHAVREflager 49%, glukosefruktosesirup, kokosolie, glukosesirup, sukker, græskarkerner 4,5%, tørrede sødede tranebær (tørrede tranebær 2,6%, ananasjuicekoncentrat, solsikkeolie), æblejuicekoncentrat, syre (citronsyre), emulgator (lecitin), naturlig aroma, salt. Kan indeholde spor af NØDDER, JORDNØDDER og MÆLK.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Havrebar m. tranebær · Nemlig50 g13,95 kr279,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- CORNY HAVRE CHOCOLATE 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE BANANA 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- CORNY HAVRE CRANBERRY/PUMPKIN SEEDS 50G · 365discount50 g3,65 kr73,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex45 g5,00 kr111,11 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade og jordbær · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade u. tilsat sukker · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid og mørk chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. hvid chokolade · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Føtex40 g5,00 kr125,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- Müslibar m. saltkaramel · Bilka45 g5,10 kr113,33 kr/kg
- HAVRE BANANA · REMA 100050 g6,00 kr120,00 kr/kg
- HAVRE CHOCOLATE · REMA 100050 g6,00 kr120,00 kr/kg
- BIG CINNAMON ROLL FLAVOUR · REMA 100040 g6,00 kr150,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade · Nemlig50 g8,50 kr170,00 kr/kg
- Mini M Sli Bar Apricot 15 Gr. · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Nordthy Muslibars · Løvbjerg45 g10,00 kr222,22 kr/kg
- Müslibar m. saltet karamel · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. chokolade og kiks · Nemlig40 g10,95 kr273,75 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og kokos · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. mælkechokolade og saltkaramel · Føtex150 g12,00 kr80,00 kr/kg
- Müslibar m. Brownie · Føtex126 g12,00 kr95,24 kr/kg
- Müslibarer m. skumfidus og chokolade · Føtex132 g12,00 kr90,91 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Havrebar m. tranebær hos Nemlig koster 13.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 18. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 75 dage. Gennemsnitsprisen for Havrebar m. tranebær hos Nemlig er 13.95 kr og varierer fra 13.95 kr til 13.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 75 dage har Goma registreret prisdata for Havrebar m. tranebær hos Nemlig i 75 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 75 prisregistreringer har Havrebar m. tranebær aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Havrebar m. tranebær kan købes hos Nemlig til 14 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 82 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.