
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi239 kJFedt0,1 gSukker0,8 gProtein0,5 g
| Energi | 239 kJ |
|---|---|
| Fedt | 0,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0,8 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 4,4%
- Kulhydrat
- 85,9%
- Protein
- 9,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, glukosesirup, sukker, aromatisk karamel og humle.
Allergener
Glutenholdigt korn, Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- GRIMBERGEN 6,5% · REMA 100075 cl30,00 kr40,00 kr/liter
- Grimbergen Dou Ambree 6,5% · Spar75 cl41,95 kr55,93 kr/liter
- Grimbergen Dou Ambree 6,5% · Min Købmand75 cl48,95 kr65,27 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Grimbergen Double Amb 6,5% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- MONASTERE ABBEY DOUBLE 50 CL DS 6,4% · Kvickly50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- MONASTERE ABBEY DOUBLE 50 CL DS 6,4% · SuperBrugsen50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- LEFFE BRUNE 33 CL · 365discount33 cl12,00 kr36,36 kr/liter
- Grimbergen Double · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
- GRIMBERGEN DOUBLE AMBRÉE 75 CL FL 6,5% · Brugsen75 cl22,00 kr29,33 kr/liter
- Double Ambrée · Bilka0.5 l23,00 kr46,00 kr/liter
- Double Ambrée · Føtex0.5 l23,00 kr46,00 kr/liter
- GRIMBERGEN DOUBLE AMBRÉE 75 CL FL 6,5% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- GRIMBERGEN DOUBLE AMBRÉE 75 CL FL 6,5% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- LEFFE BRUNE 75 CL FL 6,5% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- Grimbergen Double Ambr’e · MENY50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Grimbergen Double Ambräe · Spar50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Belgisk Dubbel 6,5% · MENY50 cl28,95 kr57,90 kr/liter
- LA TRAPPE DUBBE 75 CL FL 7% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Fur Belgisk Dubbel 7,0% · MENY50 cl38,95 kr77,90 kr/liter
- Leffe Brune 6,5% · MENY75 cl44,95 kr59,93 kr/liter
- Double Ambrée · Føtex1.5 l45,00 kr30,00 kr/liter
- Leffe Brune 6,5% · Min Købmand75 cl45,95 kr61,27 kr/liter
- Double Ambrée · Bilka1.5 l55,00 kr36,67 kr/liter
- Grimbergen Db. Ambre. 6-pk · Spar150 cl64,95 kr43,30 kr/liter
- Grimbergen Db. Ambre. 6-pk · MENY150 stk69,95 kr0,47 kr/stk
- Grimbergen Double 12-pak · Spar300 cl75,00 kr25,00 kr/liter
- Double Ambrée · Bilka3 l99,00 kr33,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grimbergen Dou Ambree 6,5% hos Spar koster 41.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Grimbergen Dou Ambree 6,5% hos Spar er 36.11 kr og varierer fra 20.00 kr til 41.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Grimbergen Dou Ambree 6,5% hos Spar i 387 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 85% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Grimbergen Dou Ambree 6,5% været markeret som tilbud 151 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 41% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Grimbergen Dou Ambree 6,5% har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, maj, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 24 dage. Der går typisk 17 dage mellem hver tilbudsperiode. Grimbergen Dou Ambree 6,5% er ofte på tilbud (41% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 141 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.