Wolt Market
Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose
450 g
Tilbuddet udløber mandag
77,78 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi96 kcalFedt1,7 gSukker0 gProtein20 g
| Energi | 407 kJ / 96 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16,1%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 83,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebrystfilet 90%, vand 9%, salt, matodextrin, antioxidanter (E331, E301), surhedregulerende middel (E262).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ · 365discount375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON · 365discount375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · 365discount260 g39,00 kr150,00 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose hos Wolt Market koster typisk 45.50 kr, men er lige nu på tilbud til 35.00 kr, hvilket giver en besparelse på 23%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose hos Wolt Market er 43.48 kr og varierer fra 22.75 kr til 45.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose hos Wolt Market i 155 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 155 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose været markeret som tilbud 32 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 157 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose har været på tilbud hos Wolt Market i april, maj, juni, juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 4 dage (mandag). Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.