
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi110 kcalFedt2,5 gSukker0,3 gProtein20 g
| Energi | 463 kJ / 110 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 2,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 2,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 20,1%
- Kulhydrat
- 8,6%
- Protein
- 71,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebryst, stegt. Sammensat af stykker af kød. 94% kyllingebryst*, kartoffelstivelse*, vand, salt, rapsolie, surhedsregulerende middel (E325), dextrose*, antioxidant (E330). *Økologisk Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Nemlig280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebryst øko. hos Nemlig koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 72 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebryst øko. hos Nemlig er 24.78 kr og varierer fra 18.95 kr til 24.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 72 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebryst øko. hos Nemlig i 72 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 72 prisregistreringer har Kyllingebryst øko. været markeret som tilbud 2 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 3% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 72 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebryst øko. har været på tilbud hos Nemlig i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 2 dage. Kyllingebryst øko. er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 59 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.