Føtex
De Danske Familiegårde
Kyllingebrystfilet
280 g
Tilbuddet udløber torsdag
125,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi108 kcalFedt1,1 gSukker0 gProtein24 g
| Energi | 459 kJ / 108 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 9,3%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 90,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebrystfilet
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KYLLINGEBRYSTFILET · REMA 1000280 g27,95 kr99,82 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Nemlig280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Bilka400 g49,00 kr122,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.6 kg49,00 kr81,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
- Kyllingebryst m. skind · Netto310 g59,00 kr190,32 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka650 g64,95 kr99,92 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet hos Føtex koster typisk 43.95 kr, men er lige nu på tilbud til 35.00 kr, hvilket giver en besparelse på 20%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet hos Føtex er 44.09 kr og varierer fra 33.00 kr til 50.13 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet hos Føtex i 479 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet været markeret som tilbud 100 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 27% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet har været på tilbud hos Føtex i marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebrystfilet er ofte på tilbud (27% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.