
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi108 kcalFedt1,1 gSukker0 gProtein24 g
| Energi | 459 kJ / 108 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 9,3%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 90,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Fersk kyllingebrystfilet.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KYLLINGEBRYSTFILET · REMA 1000280 g27,95 kr99,82 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Nemlig280 g43,95 kr156,96 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Bilka400 g49,00 kr122,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.6 kg49,00 kr81,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka650 g64,95 kr99,92 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex650 g64,95 kr99,92 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet hos Nemlig koster 43.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet hos Nemlig er 45.75 kr og varierer fra 35.00 kr til 52.12 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet hos Nemlig i 417 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet været markeret som tilbud 62 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 87 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.