Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi122 kcalFedt2,8 gSukker0,7 gProtein24,1 g
| Energi | 513 kJ / 122 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 0,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0,7 g |
| Protein | 24,1 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 20,7%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 79%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebryst med skind
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebrystfilet m. skind · Bilka400 g49,00 kr122,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet m. skind hos Bilka koster 49.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 17. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 257 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet m. skind hos Bilka er 57.44 kr og varierer fra 49.00 kr til 59.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 257 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet m. skind hos Bilka i 258 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 258 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet m. skind været markeret som tilbud 54 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 257 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet m. skind har været på tilbud hos Bilka i april, maj, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebrystfilet m. skind er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.