Føtex
Salling
Kyllingebrystfilet
280 g
117,68 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi109 kcalFedt1,4 gSukker0 gProtein24 g
| Energi | 460 kJ / 109 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 11,6%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 88,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebrystfilet. Klasse A
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KYLLINGEBRYSTFILET · REMA 1000280 g27,95 kr99,82 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Nemlig280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Bilka400 g49,00 kr122,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.6 kg49,00 kr81,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet m. skind · Føtex400 g59,00 kr147,50 kr/kg
- Kyllingebryst m. skind · Netto310 g59,00 kr190,32 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka650 g64,95 kr99,92 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet hos Føtex koster 32.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet hos Føtex er 38.75 kr og varierer fra 30.00 kr til 43.08 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet hos Føtex i 477 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet været markeret som tilbud 32 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, april, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 45 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 154 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.