Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi107 kcalFedt4 gSukker0,8 gProtein17 g
| Energi | 451 kJ / 107 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,5 g |
| Kulhydrat | 0,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,8 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 2,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 33,6%
- Kulhydrat
- 3%
- Protein
- 63,4%
IngredienserVis mereVis mindre
87% grisekød af skinke, vand, salt, stabilisatorer (E 261, E 325, E 450, E 451), dextrose, antioxidant (E 301), eddike, konserveringsmiddel (E 250). Kan indeholde spor af hvede, byg, soja, mælk, selleri og sennep.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fp Kogt Skinke · MENY150 g12,80 kr85,33 kr/kg
- Skinke i skiver kogt, First Price · Wolt Market150 g12,95 kr86,33 kr/kg
- Fp Kogt Skinke · Min Købmand150 g13,88 kr92,53 kr/kg
- Fp Kogt Skinke · Spar150 g13,88 kr92,53 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP KOGT SKINKE 100 G · 365discount100 g10,00 kr100,00 kr/kg
- Kogt skinke i skiver · Netto65 g10,00 kr153,85 kr/kg
- PROSCIUTTO COTTO · 365discount80 g12,00 kr150,00 kr/kg
- DULANO Skinke · Lidl80 g12,00 kr150,00 kr/kg
- KOGT SKINKE · REMA 1000140 g12,13 kr86,64 kr/kg
- Kogt skinke i skiver · Bilka140 g13,00 kr92,86 kr/kg
- Kogt skinke i skiver · Føtex140 g13,00 kr92,86 kr/kg
- Kogt skinke · Nemlig150 g13,00 kr86,67 kr/kg
- Kogt skinke i skiver · Netto140 g13,00 kr92,86 kr/kg
- Kogt skinke i skiver · Bilka75 g14,25 kr190,00 kr/kg
- Kogt skinke i skiver · Føtex75 g14,95 kr199,33 kr/kg
- Burgunderskinke i skiver · Netto100 g16,25 kr162,50 kr/kg
- Honningskinke i skiver · Bilka100 g16,50 kr165,00 kr/kg
- Burgunderskinke i skiver · Bilka100 g16,50 kr165,00 kr/kg
- Honningskinke i skiver · Føtex100 g16,50 kr165,00 kr/kg
- Honningmarineret skinke i skiver · Netto100 g16,50 kr165,00 kr/kg
- Netto silkeskåret honningskinke 100g · Netto100 g16,95 kr169,50 kr/kg
- Burgunderskinke i skiver · Føtex100 g17,50 kr175,00 kr/kg
- Sandwichskinke i skiver · Bilka100 g18,25 kr182,50 kr/kg
- Sandwichskinke i skiver · Føtex100 g18,25 kr182,50 kr/kg
- Bach skinke i skiver · Netto80 g18,95 kr236,88 kr/kg
- Pålækker Skinke · MENY90 g19,95 kr221,67 kr/kg
- Prosciutto cotto, Martelli · Wolt Market80 g22,50 kr281,25 kr/kg
- Prosciutto Cotto · Nemlig80 g24,25 kr303,13 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skinke i skiver kogt, First Price hos Wolt Market koster 12.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Skinke i skiver kogt, First Price hos Wolt Market er 12.95 kr og varierer fra 12.95 kr til 12.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Skinke i skiver kogt, First Price hos Wolt Market i 162 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 162 prisregistreringer har Skinke i skiver kogt, First Price aldrig været markeret som tilbud hos Wolt Market.
Skinke i skiver kogt, First Price kan købes hos Wolt Market til 13 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 46 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.