Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi204 kcalFedt0 gSukker2,3 gProtein0 g
| Energi | 853 kJ / 204 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 2,3 g |
| - heraf sukkerarter | 2,3 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Bacardi Rom (87%), vand, sukker, Smagsstoffer, Farve: Karamel (E150a), krydderier.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gylden Bacardi m. krydderier · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Gylden Bacardi m. krydderier · Føtex70 cl139,95 kr199,93 kr/liter
- Bacardi Spiced Rom 35% · MENY70 cl139,95 kr199,93 kr/liter
- Bacardi Spiced Rom 35% · Spar70 cl139,95 kr199,93 kr/liter
- Bacardi spiced 35% · Wolt Market700 ml159,50 kr227,86 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Hvid rom · Bilka70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- BACARDI HVID 70 CL 37,5% · Kvickly70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- Halloween Mørk rom i kranieflaske · Lidl50 cl89,00 kr178,00 kr/liter
- BACARDI HVID 70 CL 37,5% · SuperBrugsen70 cl89,00 kr127,14 kr/liter
- Mørk rom · Netto70 cl90,95 kr129,93 kr/liter
- Rom Galeon Silver (38%) · Nemlig0.7 l93,50 kr133,57 kr/liter
- Rom Galeon Golden (38%) · Nemlig0.7 l93,50 kr133,57 kr/liter
- Hvid rom · Bilka70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Mørk rom · Bilka70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Hvid rom · Føtex70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Mørk rom · Føtex70 cl94,95 kr135,64 kr/liter
- Likør m. kokossmag · Netto50 cl95,00 kr190,00 kr/liter
- Lys spiritus m. citronsmag · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Lys spiritus m. hindbærsmag · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Hvid rom · Bilka70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- CAPTAIN MORGAN SPICED 70 CL 35% · Brugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- HAVANA CLUB 3ÅRS HVID 70 CL 37,5% · Kvickly70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Bacardi Carta Blanca · Min Købmand70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- HAVANA CLUB 3ÅRS HVID 70 CL 37,5% · SuperBrugsen70 cl99,00 kr141,43 kr/liter
- Rum · Bilka1 stk99,95 kr99,95 kr/stk
- Rum · Føtex1 stk99,95 kr99,95 kr/stk
- Bacardí Carta Blanca (37,5%) · Nemlig0.7 l99,95 kr142,79 kr/liter
- Bacardí Spiced (35%) · Nemlig0.7 l99,95 kr142,79 kr/liter
- Hvid rom 37,5%, Star of the sea · Wolt Market700 ml108,95 kr155,64 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Bacardi spiced 35% hos Wolt Market koster 159.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 150 dage. Gennemsnitsprisen for Bacardi spiced 35% hos Wolt Market er 153.03 kr og varierer fra 129.00 kr til 159.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 150 dage har Goma registreret prisdata for Bacardi spiced 35% hos Wolt Market i 156 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 156 prisregistreringer har Bacardi spiced 35% været markeret som tilbud 21 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 150 dage kan vi se følgende mønstre: Bacardi spiced 35% har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 25 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.