
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi1 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kulsyre, farve (E 150d), syre (phosphorsyre), sødestoffer (cyclamater, sucralose, acesulfamkalium), naturlig aroma, aroma (koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA LIGHT 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- Cola Light · MENY33 cl4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar Pl · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX LIME · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Raspberry sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Coca Cola Zero Lime · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Hyldeblomst & Citron Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
COLA NUL SUKKER hos REMA 1000 koster 4.08 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 27. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 189 dage. Gennemsnitsprisen for COLA NUL SUKKER hos REMA 1000 er 3.95 kr og varierer fra 3.00 kr til 4.08 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 189 dage har Goma registreret prisdata for COLA NUL SUKKER hos REMA 1000 i 190 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 190 prisregistreringer har COLA NUL SUKKER været markeret som tilbud 22 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 189 dage kan vi se følgende mønstre: COLA NUL SUKKER har været på tilbud hos REMA 1000 i april, maj, juni, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 27 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.