Føtex
Harboe
Cola sukkerfri
0.5 l
8,50 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi1 kcalFedt0,5 gSukker0 gProtein0,5 g
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kulsyre, farve (E 150d), syre (phosphorsyre), sødestoffer (cyclamater, sucralose, acesulfamkalium), naturlig aroma, aroma (koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA LIGHT 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- Cola Light · MENY33 cl4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar Pl · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX LIME · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Raspberry sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Coca Cola Zero Lime · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Hyldeblomst & Citron Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cola sukkerfri hos Føtex koster 4.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Cola sukkerfri hos Føtex er 4.21 kr og varierer fra 2.50 kr til 4.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Cola sukkerfri hos Føtex i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cola sukkerfri været markeret som tilbud 7 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Cola sukkerfri har været på tilbud hos Føtex i juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Cola sukkerfri er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 71 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.