
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi1 kcalFedt0,5 gSukker0 gProtein0,5 g
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, kulsyre, farve (E 150d), syre (phosphorsyre), sødestoffer (cyclamater, sucra
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA LIGHT 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- Cola Light · MENY33 cl4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar Pl · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX LIME · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Raspberry sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Coca Cola Zero Lime · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Fanta Hyldeblomst & Citron Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harbø Cola Light hos MENY koster 4.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Harbø Cola Light hos MENY er 4.63 kr og varierer fra 3.95 kr til 4.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Harbø Cola Light hos MENY i 438 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Harbø Cola Light aldrig været markeret som tilbud hos MENY.
Harbø Cola Light kan købes hos MENY til 5 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 168 alternativer tilgængelige på tværs af 15 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.