
MENY
Royal Unibrew
Pepsi Max Lime Pet
150 cl
Tilbuddet udløber i dag
6,63 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi0,7 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0,1 g
| Energi | 3 kJ / 0,7 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 50%
- Protein
- 50%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), syre (E330, E338), aromaer (bl.a. naturlig limearoma med andre naturlige aromaer, koffein), sødestoffer (aspartam, acesulfam-K), surhedsregulerende middel (E331). Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX LIME · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Pepsi Max Lime · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime · Føtex1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max m. lime · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · Min Købmand150 cl21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime 1,5 l · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Pepsi Max m. lime (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- HARBOE COLA NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Max Lime Pet hos MENY koster typisk 21.95 kr, men er lige nu på tilbud til 9.95 kr, hvilket giver en besparelse på 55%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Max Lime Pet hos MENY er 19.40 kr og varierer fra 7.95 kr til 58.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Max Lime Pet hos MENY i 435 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pepsi Max Lime Pet været markeret som tilbud 147 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 40% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Pepsi Max Lime Pet har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. Pepsi Max Lime Pet er ofte på tilbud (40% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.