Føtex
Pepsi
Pepsi Max
1.5 l
14,33 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0,3 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 1,3 kJ / 0,3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), sødestof (aspartam, acesulfam-K), surhedsregulerende middel (E338, E331, E330), aroma (herunder koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX LIME · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Pepsi Max Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- PEPSI MAX · 365discount150 cl12,00 kr8,00 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- PEPSI MAX · Kvickly792 cl19,00 kr2,40 kr/liter
- PEPSI MAX · SuperBrugsen792 cl19,00 kr2,40 kr/liter
- Pepsi Max Lime · Føtex1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max m. lime · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · Min Købmand150 cl21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max 1,5 L · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Pepsi Max Lime 1,5 l · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Pepsi Max Pet · Min Købmand150 cl23,00 kr15,33 kr/liter
- Pepsi Max (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
- Pepsi Max m. lime (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA LIGHT 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Cola Light · MENY33 cl4,95 kr15,00 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar Pl · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Pepsi Max Lemon · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Fanta Raspberry sukkerfri · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Max hos Føtex koster 21.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Max hos Føtex er 17.92 kr og varierer fra 9.00 kr til 21.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Max hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pepsi Max været markeret som tilbud 170 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 47% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Pepsi Max har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 13 dage mellem hver tilbudsperiode. Pepsi Max er ofte på tilbud (47% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 8 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.