
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0,7 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0,1 g
| Energi | 3 kJ / 0,7 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 50%
- Protein
- 50%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), syre (E330, E338), aromaer (bl.a. naturlig limearoma med andre naturlige aromaer, koffein), sødestoffer (aspartam, acesulfam-K), surhedsregulerende middel (E331)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Max Lime Pet · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX LIME · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Pepsi Max Lime · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Pepsi Max m. lime · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max Lime · Føtex1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime Pet · Min Købmand150 cl21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max Lime 1,5 l · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Pepsi Max m. lime (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- HARBOE COLA NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Max m. lime hos Nemlig koster 20.53 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Max m. lime hos Nemlig er 18.89 kr og varierer fra 9.00 kr til 20.53 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Max m. lime hos Nemlig i 452 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pepsi Max m. lime været markeret som tilbud 75 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Pepsi Max m. lime har været på tilbud hos Nemlig i februar, april, juni, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Pepsi Max m. lime er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.