
REMA 1000
PEPSI MAX
1.5 l
Tilbuddet udløber lørdag
8,00 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi0 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 1 kJ / 0 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, farvestof (E150d), sødestof (aspartam, acesulfam-K), surhedsregulerende middel (E338, E331, E330), aroma (herunder koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Max · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- PEPSI MAX · Brugsen150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Pepsi Max Pet · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 10001.5 l12,00 kr8,00 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- PEPSI MAX · Kvickly792 cl19,00 kr2,40 kr/liter
- PEPSI MAX · SuperBrugsen792 cl19,00 kr2,40 kr/liter
- Pepsi Max · Nemlig1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max · Netto1.5 l20,53 kr13,69 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
- Pepsi Max 1,5 L · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Pepsi Max Pet · Min Købmand150 cl23,00 kr15,33 kr/liter
- Pepsi Max (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- HARBOE COLA NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola Light · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Coca-Cola Zero (dåse) · Nemlig0.33 l5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola Zero · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola Zero · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- PEPSI MAX · REMA 100033 cl6,89 kr20,88 kr/liter
- Harboe Cola Light 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola sukkerfri 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Cola sukkerfri · Bilka2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola 0% Sugar Pl · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola sukkerfri · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
PEPSI MAX hos REMA 1000 koster typisk 20.53 kr, men er lige nu på tilbud til 12.00 kr, hvilket giver en besparelse på 42%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for PEPSI MAX hos REMA 1000 er 17.60 kr og varierer fra 8.00 kr til 20.53 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for PEPSI MAX hos REMA 1000 i 581 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har PEPSI MAX været markeret som tilbud 115 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 32% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: PEPSI MAX har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 3 dage (lørdag). Der går typisk 14 dage mellem hver tilbudsperiode. PEPSI MAX er ofte på tilbud (32% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.