
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi2 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 9 kJ / 2 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, appelsinjuice fra koncentrat (3%), kulsyre, syre (citronsyre), naturlig appelsinaroma, antioxidant (ascorbinsyre), sødestoffer (cyclamater, acesulfamkalium, sucralose), stabilisatorer (glycerolestere af fyrreharpiks), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), farvestoffer (E 160a, E 160e).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SQUASH NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harbø Squash · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash Nul Sukker · MENY33 cl5,95 kr18,03 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Spar50 cl6,00 kr12,00 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harbø Squash 2 L · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Spar200 cl9,99 kr5,00 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand11,95 kr
- Tuborg Squash Sukkerfri · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Sukkerfri (dåse) · Nemlig1.98 l38,95 kr19,67 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 6-pak · Wolt Market1.98 l39,50 kr19,95 kr/liter
- Tuborg Squash Sukkerfri (dåse) · Nemlig7.92 l114,50 kr14,46 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
SQUASH NUL SUKKER hos REMA 1000 koster 6.42 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for SQUASH NUL SUKKER hos REMA 1000 er 6.36 kr og varierer fra 5.00 kr til 6.47 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for SQUASH NUL SUKKER hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har SQUASH NUL SUKKER været markeret som tilbud 19 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: SQUASH NUL SUKKER har været på tilbud hos REMA 1000 i maj, juli, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 78 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 13 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.