
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi2 kcalFedt0 gSukker0,5 gProtein0 g
| Energi | 9,3 kJ / 2 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, appelsinjuice fra koncentrat (3%), kulsyre, syre (citronsyre), naturlig appelsinaroma, antioxidant (ascorbinsyre), sødestoffer (cyclamater, acesulfamkalium, sucralose), stabilisatorer (glycerolestere af fyrreharpiks), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), farvestoffer (E160a, E160e).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SQUASH ORANGE · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Appelsinsodavand sukkerfri · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Squash 0% Sugar · MENY50 cl4,95 kr9,90 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Spar50 cl6,00 kr12,00 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Squash Orange NUL sukker · Nemlig3 l24,48 kr8,16 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harbø Squash · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash Nul Sukker · MENY33 cl5,95 kr18,03 kr/liter
- SQUASH NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harbø Squash 2 L · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Spar200 cl9,99 kr5,00 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand11,95 kr
- Tuborg Squash Sukkerfri · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Sukkerfri (dåse) · Nemlig1.98 l38,95 kr19,67 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 6-pak · Wolt Market1.98 l39,50 kr19,95 kr/liter
- Tuborg Squash Sukkerfri (dåse) · Nemlig7.92 l114,50 kr14,46 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harboe Squash 0% Sugar hos Spar koster 6.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 433 dage. Gennemsnitsprisen for Harboe Squash 0% Sugar hos Spar er 5.65 kr og varierer fra 3.95 kr til 6.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 433 dage har Goma registreret prisdata for Harboe Squash 0% Sugar hos Spar i 431 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Harboe Squash 0% Sugar aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Harboe Squash 0% Sugar kan købes hos Spar til 6 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 19 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.