Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi37 kcalFedt0,5 gSukker9 gProtein0,5 g
| Energi | 156 kJ / 37 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 9 g |
| - heraf sukkerarter | 9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 10,6%
- Kulhydrat
- 84,7%
- Protein
- 4,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, appelsinjuice fra koncentrat (3%), kuldioxid, syre (citronsyre), naturlig appelsinaroma, antioxidant (ascorbinsyre), stabilisatorer (johannesbrødkernemel, glycerolestere af fyrreharpiks), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), farvestoffer (E 160a, E 160e).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Harbø Squash 2 L · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Spar200 cl10,95 kr5,48 kr/liter
- Harboe Squash 2 L · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harbø Squash · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Squash Nul Sukker · MENY33 cl5,95 kr18,03 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Spar50 cl6,00 kr12,00 kr/liter
- SQUASH NUL SUKKER · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Squash 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Spar200 cl9,99 kr5,00 kr/liter
- Harboe Squash 0% Sugar · Min Købmand11,95 kr
- Tuborg Squash Sukkerfri · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Tuborg Squash Sukkerfri (dåse) · Nemlig1.98 l38,95 kr19,67 kr/liter
- Tuborg Squash Appelsin Sukkerfri 6-pak · Wolt Market1.98 l39,50 kr19,95 kr/liter
- Tuborg Squash Sukkerfri (dåse) · Nemlig7.92 l114,50 kr14,46 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harboe Squash 2 L hos Min Købmand koster 11.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Harboe Squash 2 L hos Min Købmand er 10.84 kr og varierer fra 9.95 kr til 11.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Harboe Squash 2 L hos Min Købmand i 142 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 142 prisregistreringer har Harboe Squash 2 L aldrig været markeret som tilbud hos Min Købmand.
Harboe Squash 2 L kan købes hos Min Købmand til 12 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 13 alternativer tilgængelige på tværs af 6 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.