Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi19 kcalFedt0 gSukker3,9 gProtein0,1 g
| Energi | 80 kJ / 19 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4 g |
| - heraf sukkerarter | 3,9 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 97,6%
- Protein
- 2,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Kulsyreholdigt vand, økologisk frugtjuice 30 % (hvid drue, siciliansk citron 4 %) fra koncentrat og naturlig citrusaroma.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Vand m. brus lemon øko · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Vand m. brus lemon øko · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Vand m. brus lemon øko · Netto0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- Noda Sicilian Lemon Øko · MENY330 ml16,95 kr51,36 kr/liter
- Noda Sicilian Lemon Øko · Spar33 cl16,95 kr51,36 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- DANSKVAND · REMA 100050 cl2,50 kr5,00 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Føtex0.5 l2,75 kr5,50 kr/liter
- HARBOE APOLLINARIS CITRUS 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- Danskvand m. citrus · Nemlig2 l5,12 kr2,56 kr/liter
- Aqua d'or brus m. citron · Føtex1.25 l10,00 kr8,00 kr/liter
- Egekilde Juicy Lemon · MENY333 g12,95 kr38,89 kr/kg
- Aqua d'or brus m. citron · Bilka1.25 l13,50 kr10,80 kr/liter
- Danskvand m. citron frugtjuice, Egekilde Juicy · Wolt Market330 ml13,50 kr40,91 kr/liter
- Ramlösa m. citrus · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Ramlísa Citrus · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Danskvand m. citrus 1,5 l, Ramlösa · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Netto0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Vand m. brus citron · Bilka1.5 l19,00 kr12,67 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Ramlosa · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Bilka0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Rynkeby Fr Brus Lime/citri · MENY1 l20,95 kr20,95 kr/liter
- Ramläsa Citrus · MENY150 cl20,95 kr13,97 kr/liter
- Ramläsa Citrus · Spar150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Danskvand m. citrus 6-pak, Egekilde · Wolt Market1.98 l30,00 kr15,15 kr/liter
- Vand m. brus og citrussmag · Bilka6 stk43,50 kr7,25 kr/stk
- Egekilde Citrus 6-pak · MENY198 cl49,95 kr25,23 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Vand m. brus lemon øko hos Bilka koster 14.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 240 dage. Gennemsnitsprisen for Vand m. brus lemon øko hos Bilka er 13.90 kr og varierer fra 10.00 kr til 14.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 240 dage har Goma registreret prisdata for Vand m. brus lemon øko hos Bilka i 240 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 240 prisregistreringer har Vand m. brus lemon øko aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Vand m. brus lemon øko kan købes hos Bilka til 15 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 34 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.