
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi43 kcalFedt0 gSukker10 gProtein0 g
| Energi | 180 kJ / 43 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, limejuice* (5 %), citronjuice* (5 %), kuldioxid, antioxidant (askorbinsyre), stabilisatorer (pektin og johannesbrødkernemel) og naturlig citron- og limearoma. * Fra koncentrat.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Føtex1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Frugtbrus m. lime- og citronsmag · Bilka1 l19,95 kr19,95 kr/liter
- Rynkeby Fr Brus Lime/citri · MENY1 l20,95 kr20,95 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- DANSKVAND · REMA 100050 cl2,50 kr5,00 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Føtex0.5 l2,75 kr5,50 kr/liter
- HARBOE APOLLINARIS CITRUS 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- Danskvand m. citrus · Nemlig2 l5,12 kr2,56 kr/liter
- Aqua d'or brus m. citron · Føtex1.25 l10,00 kr8,00 kr/liter
- Vand m. brus lemon øko · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Egekilde Juicy Lemon · MENY333 g12,95 kr38,89 kr/kg
- Aqua d'or brus m. citron · Bilka1.25 l13,50 kr10,80 kr/liter
- Danskvand m. citron frugtjuice, Egekilde Juicy · Wolt Market330 ml13,50 kr40,91 kr/liter
- Ramlösa m. citrus · Nemlig1.5 l14,00 kr9,33 kr/liter
- Vand m. brus lemon øko · Bilka0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Vand m. brus lemon øko · Netto0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- Noda Sicilian Lemon Øko · MENY330 ml16,95 kr51,36 kr/liter
- Noda Sicilian Lemon Øko · Spar33 cl16,95 kr51,36 kr/liter
- Ramlísa Citrus · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Danskvand m. citrus 1,5 l, Ramlösa · Wolt Market1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Netto0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Vand m. brus citron · Bilka1.5 l19,00 kr12,67 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Ramlosa · MENY500 ml19,95 kr39,90 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Bilka0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Vand m. brus citrus · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Ramläsa Citrus · MENY150 cl20,95 kr13,97 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Rynkeby Fr Brus Lime/citri hos MENY koster 20.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Rynkeby Fr Brus Lime/citri hos MENY er 18.06 kr og varierer fra 9.95 kr til 20.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Rynkeby Fr Brus Lime/citri hos MENY i 223 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 49% af tiden. Ud af de 223 prisregistreringer har Rynkeby Fr Brus Lime/citri været markeret som tilbud 42 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Rynkeby Fr Brus Lime/citri har været på tilbud hos MENY i januar, marts, maj, juni, juli, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 41 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 63 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.