Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi108 kcalFedt1,1 gSukker0 gProtein24 g
| Energi | 459 kJ / 108 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 9,3%
- Kulhydrat
- 0%
- Protein
- 90,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Fersk Kyllingefilet
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kyllingebrystfilet · Bilka800 g109,00 kr136,25 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingebrystfilet Naturel · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- KYLLINGEBRYSTFILET SR FOOD 125 G · Løvbjerg125 g12,99 kr103,92 kr/kg
- Kyllingebryst øko. · Nemlig70 g24,95 kr356,43 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto0.4 kg29,00 kr72,50 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g32,95 kr117,68 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Bilka450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingefilet tilsat 9% lage · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Min Købmand450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Gs Kylling Filet 9% · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Kyllingebrystfilet, Gestus · Wolt Market250 g34,95 kr139,80 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Brugsen260 g35,00 kr134,62 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Føtex280 g35,00 kr125,00 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · Kvickly375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST BBQ 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- XTRA KYLLINGEBRYST ROSMARIN CITRON 375 G · SuperBrugsen375 g35,00 kr93,33 kr/kg
- Kyllingebrystfilet tilsat vand, Rose · Wolt Market450 g35,00 kr77,78 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · Kvickly260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- FRIJSENBORG FILET · SuperBrugsen260 g40,00 kr153,85 kr/kg
- KYLLINGEBRYST 180-320G · REMA 1000180 g42,95 kr238,61 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Netto280 g42,95 kr153,39 kr/kg
- Kyllingebrystfilet · Bilka280 g43,95 kr156,96 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingebrystfilet hos Bilka koster 109.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 170 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingebrystfilet hos Bilka er 98.14 kr og varierer fra 89.00 kr til 109.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 170 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingebrystfilet hos Bilka i 163 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 163 prisregistreringer har Kyllingebrystfilet været markeret som tilbud 64 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 39% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 170 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingebrystfilet har været på tilbud hos Bilka i april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 14 dage mellem hver tilbudsperiode. Kyllingebrystfilet er ofte på tilbud (39% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 27 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.